Yurtdışı Seyahat,Kamp Yazılarımız

Haftalık Güncellenir

Karavan İle Yurtdışına Çıkarken Bilinmesi Gerekenler

Doğal güzelikler keşfetmek, yeni ülkeler tanımak için karavan seyahati macera dolu bir yaşamı sevenler tarafından her zaman tercih edilmektedir. Pek çok kişinin çocukluk hayali olan karavanla ülkeler arası dolaşmak gerekli belgeleri elde ettikten sonra zor değil. Öncelikle yurt içinde seyahat edilip acemilikten kurtulduktan sonra yakın yerlere yurt dışı seyahatlere giderek deneyim sahibi olunabilir. Uluslararası standartlara sahip olan karavan kampçılığında tesisler F.I.C.C. belgesine sahip olmak zorundalar. Yurt dışında ki bu tip yerler konusunda bilgi sahibi olduktan sonra karavanla sınırları aşıp yepyeni maceralara yelken açmak keyifli ve mutlu bir tatil imkanı sunacak, görülmemiş yerleri keşfetmenize vesile olacaktır.

Yurtdışında Seyahat Ederken Sağlığımız İçin Almamız Gereken Önlemler

Yurt dışında tatil yapmak, gezmek, yeni yerler keşfetmek fikri pek çok insana heyecan verir. Alışık olduğumuz yerlerden uzak, değişik kültürlerle karşılaşmak ve seyahat etmek bambaşka bir deneyimdir. Ancak yurt dışına seyahat etmek sağlıkla ilgili bir takım önlemleri almamız gerekliliğini de beraberinde getirir. Gideceğimiz yerin iklimi ve hava durumu kıyafet seçimimizde önemli bir rol oynayacaktır. Örneğin; Türkiye’nin bahar mevsimi farklı bir ülkede ki bahar ayı gibi olmayabilir. Gideceğimiz yerde soğuk bir hava ile karşılaşma durumunu göz önüne alarak kalın giysiler almayı da ihmal etmemeliyiz. Yenilecek yemekler, gıdalar kültürlere göre farklılık gösterir. Yiyeceğimiz yemeklerde alışık olmadığımız gıdalardan kaçınmak sağlığımız açısından gerekli olabilir.
Sosyal ağlarda bizi takip edin!
Gezi,seyahat rotaları, kamp alanları, karavan parkları her türlü gezgin bilgi paylaşım. Gezi rehberlik sitesi. 2021 — Gezenler Bilir