İngiltere'de Yabancı Dil Eğitimi Serüvenim ve Bournemouth'da Yaşam

Bu yazı Elif ACAR tarafından.Seyahat kategorisinde Gezenler Bilir'de yayınlandı.
Üniversiteden mezun olunca çalışma hayatının yoğunluğuna dalmadan farklı bir ülkede yaşamak, gittiğim ülkedeki gündelik yaşantıyı yakından görmek istedim. Bu nedenle İngiltere Bournemouth’da bir dil okuluna kayıt yaptırdım. Vize işlemleri ve hazırlıklar yaklaşık 1 ayımı aldı. Vizem çıktı ve sadece 1 hafta sonra uzun zamandır hayallerini kurduğum İngiltere’ye yolculuğum başladı. 3 ay İngiltere’de kalacaktım. 2 ay dil okulu ve 1 ay Christmas tatili dönemi beni bekliyordu. Christmas dönemine denk gelmesi beni oldukça heyecanlandırıyordu.

İngiltere Bournemouth'de Misafir Olarak Kaldığım Aile ve Yaşam

3 ay boyunca aynı İngiliz ailenin yanında kaldım. Ailenin 2 kızı vardı. Biri evli biri ailesinden ayrı yaşıyordu ama aile bağları oldukça kuvvetliydi. Hepsi enerjik, neşe dolu ve oldukça samimi kişilerdi. Akşam yemeklerine birlikte oturuyor, haftasonları birlikte çeşitli etkinliklere katılıyor ve evde olduğum zamanlar hep birlikte gülüp eğleniyorduk. İngiliz bir ailenin yanında kaldığım için İngilizler günlerini nasıl geçiriyor, nelerden zevk alıyor, bizlerden farklı ne yapıyorlar hepsini görme şansım oldu.Haftaiçi gün içinde dil okuluna gidiyor ve okul arkadaşlarımla zaman geçiriyordum. Dünyanın her yerinden her milletten birbirinden iyi, samimi arkadaşlarım vardı. Hepsi ile halen görüşüyorum.
Bournemouth Bournemouth bir sahil şehri olduğu için okul çıkışlarında sahilde yürüyüşler yapıp, temiz havanın tadını çıkartıyorduk. Şehir merkezi çok hareketliydi. Günün her saati eğlenmek, yemek ve gezmek için muhakkak bir yerler oluyordu. Christmas’tan dolayı her yer ışıl ışıldı. Süslemeler,ışıklandırmalar ve çeşit çeşit etkinlikler Bournemouth’u daha da canlı yapıyordu.İkinci ay başlayan Christmas tatilim farklı şehirleri görmem için fırsat sağladı. Londra, Manchester, Liverpool, Oxford ve Bournemouth’a yakın küçük sahil kasabalarını müzelerinden eğlence mekanlarına, parklarından o şehri özel kılan tüm ayrıntılarına kadar gezdim.
İngiltere’de geçirdiğim 3 ay doyasıya eğlendim. Çok değerli bir aile, kalıcı dostluklar ve ilişkiler kazandım. Kişisel anlamda da özgürlüğü, hayatı ve mutluluğu nasıl yakalayacağımı öğrendiğim bir dönem oldu benim için. Eğer İngiltere’ye gitmeyi ve kısa bir süre bu ülkede yaşamayı düşünüyorsanız bir dakika bile düşünmeyin. Atacağınız adım size mükemmel kapılar açacak, hayatınızın en güzel günlerini geçireceksiniz.
Bournemouth Sahil
Yöresel Yemekler
Parklar
Paylaş;

Bu yazı sizin için faydalı oldumu beğendiniz mi ?

Sosyal ağlarda bizi takip edin!
Gezi,seyahat rotaları, kamp alanları, karavan parkları her türlü gezgin bilgi paylaşım. Gezi rehberlik sitesi. 2021 — Gezenler Bilir