Büyüleyici Mescid-i Aksa Gezi Notlarım

Bu yazı Zeynep KORKMAZ tarafından.Seyahat kategorisinde Gezenler Bilir'de yayınlandı.
Kudüs ’ü ziyaret etmeye karar verdikten sonra seyahatim için araştırma yapmaya ve gezilecek yerleri çıkartmaya başladım. Uçuşuma 2 saat kala Tel Aviv Ben Gurion havalimanına gitmek üzere İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında arkadaşlarımla buluştum. İsmail uzun yıllardır Kudüs’e gidip geldiği için çok tecrübeliydi öneri ve önlemleri yerindeydi bu yüzden hiçbir endişe yaşamadım.
Kontrol çok detaylı olduğu için saatlerce bekledik ve nihayet otobüsümüze binerek otelimize doğru yol aldık modern bir otobandan yaklaşık 1 saat sonra Kudüs’e vardık.Kudüs ;İslam,Yahudilik ve Hristiyanlık için de kutsal bir yer.
610 yılında Müslümanların ilk kıblesi olmuş ve Kuran-ı Kerim Kuran-ı Kerim ’e göre Hz. Muhammed Hz. Muhammed Miraç’a bu şehirden çıkmış. Tevrat Tevrat ’a göre Hz. Davut Hz. Davut bu şehri Büyük İsrail Devleti için inşaa etmiş.İncil’e göre ise Hz İsa Hz İsa ’nın Kudüs’te çarmıha gerilmesindenmiş.
Mescidi Aksa Küdüs Gece Görünüş
Mescid-i Aksa İbadet
Mescid-i Aksa Silüet
Paylaş;

Bu yazı sizin için faydalı oldumu beğendiniz mi ?

Sosyal ağlarda bizi takip edin!
Gezi,seyahat rotaları, kamp alanları, karavan parkları her türlü gezgin bilgi paylaşım. Gezi rehberlik sitesi. 2021 — Gezenler Bilir